Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w HELSINKACH Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w HELSINKACH

Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Helsinkach

Przyjmujemy dzieci obywateli polskich czasowo przebywających za granicą oraz dzieci ze środowiska polonijnego do nauki

w Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym

Nauka w naszej Szkole umożliwia naukę języka ojczystego, poznawanie wiedzy o Polsce oraz jej obyczajów i kultury. Wystawiamy świadectwa szkolne obowiązujące w polskim prawie oświatowym.

Polska Szkoła w Helsinkach działa na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 sierpnia 2010 r.

Organem nadzorującym pracę szkoły jest Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG) z siedzibą w Warszawie.

Polska Szkoła w Helsinkach realizuje uzupełniający program nauczania.

Zapisy do Polskiej Szkoły w Helsinkach odbywają się poprzez wypełnienie kwestionariusza SP i przesłanie go na adres Kierownika Szkoły
Pani Małgorzaty Haba-Rantamo

helsinki@orpeg.pl

Poniżej znajduje się link pod którym można znaleźć regulamin rekrutacji obowiązujący w Polskiej Szkole w Helsinkach:

Regulamin rekrutacji uczniów

Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych, jeden raz w tygodniu. Nauka w Polskiej Szkole jest bezpłatna.

Naszym uczniom przysługuje legitymacja szkolna mająca ważność na terenie Polski.

Szkoła w Helsinkach działa na podstawie poniższych ustaw:

– ustawy z dnia 14 grudnia 2017 r. wprowadzającej – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60 z późn. zm.),

– ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz. 59 z późn. zm.), zwanej dalej Ustawą.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI!